Get Adobe Flash player

Z cyklu : Rozmowy o… Wilkach. Spotkanie z Adamem Wajrakiem

W Centrum Promocji Regionu „Czerlonka” w Hajnówce 18.12.2015 roku odbyło się kolejne w tym sezonie tematyczne spotkanie. W ramach cyklu Rozmowy o … gościem był Adam Wajrak – polski działacz na rzecz ochrony przyrody i dziennikarz związany z „Gazetą Wyborczą”. Autor artykułów i książek o tematyce przyrodniczej, który swoją życiową przygodę z wilkami przedstawił w najnowszej książce „Wilki”.

W tej książce Adam Wajrak – mieszkaniec Puszczy Białowieskiej, opowiada o latach tropienia wilków i przyjaźni z tymi najbardziej fascynującymi drapieżnikami Europy. Zarówno w książce jak i na spotkaniu, podkreślał on wyjątkowość naszego Regionu, jako miejsca, w którym w odróżnieniu od innych regionów i krajów ludzie nie boją się wilków, w którym wilk nie odstrasza od spacerów po lesie, nie jest postrachem dzieci, a jest to zwierzę, które jak inne, przyciąga w nasze strony rzesze miłośników przyrody. W czasie spotkania publiczność miała szansę zadać pytanie autorowi książki, na które udzielił on ciekawych i wyczerpujących odpowiedzi. Niektórzy z obecnych na spotkaniu podzielili się również swoimi wrażeniami ze spotkań z wilkami i innymi puszczańskimi zwierzętami.

Publiczność skorzystała również z możliwości nabycia książki wraz z autografem autora.

Spotkanie prowadził Mikołaj Buszko. Kończąc je, podziękował Gościowi i Publiczności oraz złożył świąteczne życzenia, a także zaprosił na kolejne spotkania.

Wszystkim uczestnikom spotkania wręczono również świąteczny upominek – CD z ostatniego XXXIV Festiwalu Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka 2015”.