Get Adobe Flash player

„Ludzie i media” – spotkanie z Małgorzatą Prokopiuk

Cykl rozmów: „Ludzie i media” — spotkanie z Małgorzatą Prokopiuk

Gościem kolejnego spotkania z cyklu „Ludzie i media”, które odbyło się 14 marca br. w Centrum Promocji Regionu „Czerlonka” w Hajnówce, była Pani Małgorzata Prokopiuk-Kępka — dziennikarka i prezenterka radiowo-telewizyjna. Na spotkanie przybyła razem ze swoim mężem Grzegorzem, dziennikarzem i reporterem TV Polsat.

Prowadzący spotkanie Mikołaj Buszko tradycyjnie przywitał gości i publiczność oraz przedstawił skrótowo biografię Pani Małgorzaty, po czym oddał jej głos. Wcześniej wspomniał również i podziękował za wielokrotne prowadzenie Koncertów Galowych Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka”.

Małgorzata Prokopiuk-Kępka opowiadała o swojej pracy zawodowej w radiu i telewizji. Jeszcze jako studentka rozpoczęła współpracę z mediami. Prowadziła pierwsze audycje telewizyjne o mniejszości białoruskiej w Polsce pt. „Sami o sobie”, realizowane przez Oddział Telewizji Polskiej w Białymstoku. Była również jedną z prezenterek wiadomości w Telewizji Polskiej, a wcześniej Dziennika w TV 4. Przedstawiała także wiadomości w pierwszym programie Polskiego Radia.

Dzięki dobrej znajomości języka białoruskiego, którego uczyła się w szkole podstawowej, LO z BJN w Bielsku Podlaskim, a także na studiach filologicznych na Uniwersytecie Warszawskim, miała możliwość tworzenia programu pt. „Białoruś, Białoruś”, emitowanego w TVP i TV Polonia. Była również prowadzącą serwis informacyjny „Stolica” w TVN Warszawa. Obecnie pracuje w nowym projekcie telewizji TVN — TTV Twoja Telewizja prowadząc programy informacyjne.

Obecni na spotkaniu pytali m.in. o kulisy powstawania serwisu informacyjnego, który aktualnie prowadzi. Słuchacze byli również ciekawi informacji o czasach studenckich, życiu rodzinnym, a także tematów, którymi się zajmowała w trakcie swojej dotychczasowej pracy dziennikarskiej.

Z racji tego, że mąż Pani Małgorzaty — Grzegorz Kępka jest również dziennikarzem telewizyjnym, a był obecny na spotkaniu, mieliśmy możliwość wysłuchania także jego wypowiedzi na temat pracy w mediach informacyjnych m.in. o ostatnich wydarzeniach w Kijowie, które relacjonował będąc na Ukrainie.

Spotkanie przebiegało w życzliwej, a miejscami wręcz wesołej atmosferze.

Podziękowania prowadzącego, wręczenie tradycyjnych upominków i gorące brawa publiczności zakończyły spotkanie. Brawami podziękowano również Telewizji Kablowej Hajnówka, której ekipa, kierowana przez Pana Jarosława Kiryluka, rejestrowała spotkanie. Retransmisja rozmowy na kanale TV Kablowej w Hajnówce i Bielsku Podlaskim zapowiadana jest na piątek 21 marca 2014 r.

Tekst i foto Justyna Perestret