Get Adobe Flash player

Z cyklu : Rozmowy o… „ I wojnie światowej na ziemi Hajnowskiej” spotkanie z Marcinem Tomkielem

P0001m

Z cyklu: Rozmowy o… „ I wojnie światowej na Ziemi Hajnowskiej”
W Centrum Promocji Regionu „Czerlonka” w Hajnówce 06.11.2015 roku rozpoczęto nowy sezon spotkań tematycznych. W ramach cyklu Rozmowy o … goszczono tym razem Marcina Tomkiela – dziennikarza Polskiego Radia Białystok i telewizji publicznej, który opowiadał o I wojnie światowej na Ziemi Hajnowskiej. Marcin Tomkiel jest współautorem publikacji „ Białostoczanie XX wieku” a także twórcą kilkudziesięciu radiowych reportaży i audycji dokumentalnych.
Licznie zgromadzonej publiczności zaprezentował swoją najnowszą książkę – „Wojna mocarstw. Podlasie 1914-1915”, zawierającą fakty, zdjęcia i wspomnienia tego okresu. Tematyka I-ej wojny światowej jest mało znana na naszym terenie, a zainteresowanych, jak się okazało na spotkaniu, jest nie mało. Opowiadając zapomniane historie z przed lat, autor potwierdzał je odnalezionymi dokumentami, zdjęciami i pocztówkami. Interesujący temat skłonił publiczność do zadania wielu pytań, na które autor udzielił ciekawych i wyczerpujących odpowiedzi.
Publiczność miała możliwość nabycia książki wraz z autografem autora. Dzieliła się również swoimi historiami i wspomnieniami.
Spotkanie prowadził Mikołaj Buszko. Kończąc je, podziękował Gościowi i publiczności. Zaprosił również na kolejne spotkania.