Get Adobe Flash player

Cykl rozmów: Ludzie i media — spotkanie z Władysławem Prochowiczem

Cykl rozmów: Ludzie i media — spotkanie z Władysławem Prochowiczem

Od nowego roku Centrum Promocji Regionu „Czerlonka” rozpoczęło nowy cykl rozmów pt. „Ludzie i media”, który ma na celu przybliżyć sylwetki znanych osób z naszego regionu prężnie działające w szeroko pojętych mediach.

W ramach pierwszego spotkania, które odbyło się 10 stycznia 2014 r., wszyscy miłośnicy radia mieli niepowtarzalną okazję rozmowy z Prezesem Polskiego Radia Białystok — Panem Władysławem Prochowiczem.

Gospodarz „Czerlonki” — Pan Mikołaj Buszko przywitał wszystkich przybyłych na spotkanie, zaprezentował pokrótce sylwetkę Pana Prezesa, po czym oddał mu głos.

Władysław Prochowicz opowiadał o początkach swojej pracy zawodowej w radiu, dzielił się ze słuchaczami różnymi ciekawostkami i anegdotami z życia dziennikarza. Wspominał czasy szkolne, działalność w radiowęźle oraz pracy w radiu studenckim. Opowiadał o programach, które realizował i kulisach ich powstawania, m.in. o audycji „Nie róbmy polityki, słuchajmy muzyki” — programie, w którym politycy prezentowali swoją ulubioną muzykę. Jako absolwent Wydziałów Rusycystyki, Slawistyki i Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego, znający języki wschodniej Europy — przez wiele lat był kierownikiem Redakcji Programów dla Mniejszości Narodowych, prowadząc min. program „Pod znakiem pogoni”. Był również kierownikiem Redakcji Internetowej.

Publiczność chętnie zadawała pytania m.in. o ramówkę radiową, abonament oraz plany rozwojowe Polskiego Radia Białystok. Pan Prezes wyczerpująco odpowiadał, zaspokajając ciekawość hajnowian. Dla najbardziej aktywnych pytających przygotował upominki, które wręczył po spotkaniu.

Na zakończenie Pan Mikołaj Buszko podziękował serdecznie uczestnikom i gościowi za spotkanie. Życzył dużej słuchalności Radiu Białystok oraz powodzenia w realizacji wszystkich planów. Złożył również życzenia noworoczne. Publiczność nagrodziła Pana Prezesa gromkimi brawami.

Tekst i foto Justyna Perestret