logo

Nr 1 (36), 24 maja 2011 r.

Dostojni Goście! Drodzy Uczestnicy Festiwalu! Szanowny Panie Dyrektorze!

To już po raz trzydziesty zabrzmi na Podlasiu przepiękna muzyka cerkiewna. W miejscu, gdzie stykają się różne narody, kultury i religie, gdzie różnorodność nie dzieli, lecz łączy, królować będzie Festiwal Śpiewającej Duszy.

zdjecie

Bardzo serdecznie witam przybyłych na Podlasie Artystów, Gości oraz Miłośników śpiewu cerkiewnego. Dotychczasowa historia Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej dowiodła, iż jest to impreza niepowtarzalna, o wielkiej randze artystycznej i duchowej. Śpiew cerkiewny sięgający korzeniami początków chrześcijaństwa ze swoją duchowością i umiejętnością nastroju porusza najgłębsze struny ludzkiego serca i umysłu.

Rok 2011 łączy dwa ważne jubileusze: 30-lecie Festiwalu oraz 15-lecie działalności Fundacji „Muzyka Cerkiewna”. To piękny czas odkrywania nowych i przypominania jakże często zapomnianych polskich kompozytorów związanych z „muzyką duszy”.

Serdecznie gratuluję i gorąco dziękuję Panu, Panie Dyrektorze oraz Pańskim Współpracownikom za ogromny wkład pracy w zachowanie dziedzictwa kulturowego na Podlasiu.

Ufam, iż przygotowany specjalnie na jubileuszowe dni program Festiwalu, poruszy najgłębsze i najdelikatniejsze struny serc, czego serdecznie życzę.

Jarosław Dworzański
marszałek Województwa Podlaskiego

 

wstecz


Copyright © Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej — Hajnówka 2011