pl ru en

flagi
Menu Festiwalu 2006
Informacje
Powitanie
Słowo Patriarchy
Organizatorzy i sponsorzy
Program Festiwalu
Jury
Chóry
Forum Kompozytorów i Dyrygentów
Napisali o nas
Sprostowania
Folder
2006
p
Skrótowa informacja o Festiwalu
Historia Festiwalu
Festiwal w Białymstoku
Gazeta Festiwalowa
Wydawnictwa MFMC
Kontakt
Patronaty
Listy gratulacyjne
Strona główna
czerlonka
Licznik
facebook

Organizacja Pożytku Publicznego Będziemy wdzięczni za 1% podatku Konto: Bank Pekao S.A. Oddział w Hajnówce
Nr 12 1240 5279 1111 0000 5719 9487

Płyta 2013
Więcej...
Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej Hajnówka
 

Organizator: Fundacja "Muzyka Cerkiewna";
ul. Tamary Sołoniewicz 2
17-200 Hajnówka
Organizacja Pożytku Publicznego
Konto: Bank Pekao S.A. Oddział w Hajnówce
Nr 12 1240 5279 1111 0000 5719 9487

 

Patronat Honorowy

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Patronat Artystyczny

Krzysztof Penderecki

 

Jubileuszowy XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej -
"Hajnówka 2006"
9-17.05.2006 r.

 

XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej zakończył się

 

Jubileuszowy XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej – Hajnówka 2006  organizowany przez obchodzącą w tym roku X-lecie Fundację „Muzyka Cerkiewna”, przy współpracy z Operą i Filharmonią Podlaską, odbył się w dniach 9 – 17.05.2006 r. w Białymstoku.

więcej


KONCERT "JUTRZNI" W SANKT PETERSBURGU

Ogromnym sukcesem okazał się koncert „Jutrzni” Krzysztofa Pendereckiego zorganizowany przez Fundację „Muzyka Cerkiewna” w Hajnówce w dniu 20 czerwca 2006 r. w prestiżowej sali koncertowej Smolnego Soboru w Sankt Petersburgu.

więcej

 

P R O T O K Ó Ł

Posiedzenia Jury Jubileuszowego XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej – Hajnówka 2006

więcej

 

 

KONCERT JUBILEUSZOWY

 

JUTRZNIA

 

   W obecności patrona artystycznego Festiwalu, samego autora niezwykłego dzieła – mistrza Krzysztofa Pendereckiego zabrzmiał Koncert Jubileuszowy MFMC – Hajnówka 2006. Wykonanie „Jutrzni” – utworu inspirowanego wydarzeniami prawosławnego Wielkiego Tygodnia, odbyło się we wnętrzach białostockiej Bazyliki Katedralnej, co po raz kolejny dało świadectwo ekumenicznemu charakterowi Festiwalu.

więcej

 

 

 

KONCERT GALOWY

 

Żywiołową radością wybuchła sala Filharmonii podczas niedzielnego koncertu galowego. Christos Woskres! Christos Anesti! – śpiewali zgodnie, „niczym zastępy Aniołów”, zjednoczone w sławieniu Najwyższego chóry z różnych stron świata – laureaci XXV MFMC – Hajnówka.

więcej

 

 

PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE

DZIEŃ CZWARTY

 

     Sobota była w całości poświęconym chórom zawodowym. Jako pierwszy na scenie Filharmonii wystąpił ostatni z chórów profesjonalnych kameralnych – węgierski Bizantyjski Zespół Męski „Św. Efraim” kierowany przez Tomasa Bubno, znawcę tradycji muzycznych węgierskiego grekokatolicyzmu.

więcej

 

 

PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE

 

DZIEŃ TRZECI

 

      Piątkowe przesłuchania upłynęły pod znakiem chórów amatorskich świeckich, w której to kategorii przed jury i białostocką publicznością zaśpiewały: Miejski Mieszany Chór „Vardar” ze Skopje w Macedonii, Mieszany Chór „Rodna Pesen” z Burgas w Bułgarii, Męski Zespół „Orfej” Politechniki Lwowskiej z Lwowa na Ukrainie oraz polski Chór „Collegium Cantorum” z Częstochowy. Tym samym zakończyły się przesłuchania w tej kategorii.

więcej

 

PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE

 

DZIEŃ DRUGI

 

   Drugi dzień przesłuchań dobiegł końca. Koncerty chórów parafialnych i zawodowych kameralnych przyciągnęły wielu pasjonatów muzyki cerkiewnej – sala filharmonii była pełna. I zapewne nie pożałował nikt, kto się na niej zjawił, gdyż czwartek okazał się dniem bardzo różnorodnym i ciekawym. Mile zaskoczony był nawet przewodniczący jury Romuald Twardowski: - Ten dzień był na pewno atrakcyjną niespodzianką, choć muszę powiedzieć, że bardziej spodziewałem się tego po wczorajszych wystąpieniach, gdy gościliśmy przecież chóry znane, mające już jakieś osiągnięcia, skupiające wiele osób stale związanych z muzyką. Dziś natomiast przede wszystkim chóry parafialne – mogłoby się wydawać, że to będzie jakaś taryfa ulgowa, ale nie! Nastąpiło całkowite zaskoczenie. Wysłuchaliśmy pięknych repertuarów w dobrych wykonaniach! Bardzo ciekawy dzień!

więcej

 

 

PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE

 

DZIEŃ PIERWSZY

 

Na scenę Filharmonii wychodzi kolejno, jeden za drugim, trzydziestu młodych mężczyzn, uczniów i studentów warszawskich szkół i uczelni. Pierwsze, co rzuca się w oczy, to charakterystyczne, przyciągające wzrok, czerwone kamizelki. Jako pierwszy podczas festiwalowych przesłuchań prezentuje swoje umiejętności Chór Młodzieżowy Męski Towarzystwa Śpiewaczego „LIRA”. Kategoria: chóry amatorskie świeckie.

więcej

 


INAUGURACJA

 

Święto muzyki i duszy rozpoczęło się! Wypełnioną po brzegi salę koncertową Opery i Filharmonii Podlaskiej tradycyjnie przywitało wykonanie Gaude Mater Polonia i Stichiry Ziemle russkaja

więcej

 

BIURO ORGANIZACYJNE FESTIWALU::

ul. Tamary Sołoniewicz 2, 17-200 Hajnówka
tel./fax 0048 85 682 32 02, tel. 682 20 89 
e-mail biuro@festiwal-hajnowka.pl Internet: www.festiwal-hajnowka.pl